توصیه‌ی بعدی که بسیار توصیه‌ی مهمّی است، توصیه‌ی به توسّلات و توجّهات به پروردگار و درخواست کمک الهی است؛ این یک امر لازمی است و قرآن کریم به ما دستور میدهد: قُل ما یَعبَؤُا بِکُم رَبّی لَولا دُعاٰؤُکُم؛(۱) در یک جای دیگر: وَ اَنیبوا اِلی رَبِّکُم وَ اَسلِموا لَه؛(۲) در یک جای دیگر: وَ اذکُر رَبَّکَ فی نَفسِکَ تَضَرُّعًا وَخیفَة؛(۳) و موارد متعدّدی در قرآن هست که ما را دستور میدهند در مقابل حوادث گوناگون -فرق نمیکند، چه حوادث طبیعی از این قبیل، چه حوادث گوناگون دیگری که پیش می‌آید برای کشور، برای ملّت، برای اشخاص خودمان- دست توسّل بلند کنیم به خدای متعال و از خداوند متعال بخواهیم.
حالا گاهی چیزهایی نقل میکنند که مثلاً فرض کنید فلان عمل را، فلان دعا را [بخوانیم]؛ بنده حالا توصیه‌ی خاصّی در این زمینه ندارم. دعا یعنی اینکه ما با خدای متعال حرف بزنیم، از خدای متعال بخواهیم.
بنده خیلی هم امیدوار هستم بخصوص به دل پاک و صاف جوانها، و عناصر مؤمن و متّقی و پرهیزگار که اینها واقعاً میتوانند با دعای خودشان بلاهای بزرگ را دفع کنند.
این بلا به نظر ما بلای آنچنان بزرگی نیست، از این بلاها بزرگ‌تر هم وجود داشته و دارد، خودمان هم در کشور مواردی را مشاهده کرده‌ایم. میتوانند با دعا، با توسّلات و با طلب شفاعت و وساطت از ائمّه‌ی اطهار (علیهم ‌السّلام) و طلب کمک از آن بزرگواران و توسّل به ائمّه‌ی اطهار (علیهم‌ السّلام) و به رسول و نبیّ مکرم اسلام خیلی از مشکلات را برطرف کنند؛ این هم توصیه‌ی بعدی من است.
حالا اگر به طور مشخّص هم آدم بخواهد توصیه کند، من توصیه میکنم دعای هفتم صحیفه‌ی سجّادیّه را که در مفاتیح هم هست این دعا: یَا مَن‌ تُحَلُّ بِهِ‌ عُقَدُ الْمَکَارِهِ وَ یَا مَنْ یُفثَأُ بِهِ حَدُّ الشَّدَائِد؛(۴) این دعا دعای خیلی خوبی است، خوش‌مضمونی است، با توجّه به معنا این دعا را بخوانند و با این الفاظ زیبا از خدای متعال بخواهند. این هم یک مطلب.

) سوره‌ی فرقان، بخشی از آیه‌ی ۷۷؛ بگو اگر دعای شما نباشد، پروردگار هیچ اعتنائی به شما نمیکند .»

۲) سوره‌ی زمر، بخشی از آیه‌ی ۵۴؛ به سوی پروردگارتان بازگردید و تسلیم [فرمان] او باشید .»
۳) سوره‌ی اعراف، بخشی از آیه‌ی ۲۰۵؛ و در دل خویش، پروردگارت را با تضرّع و ترس یاد کن .»

۴) ای آن که گره گرفتاری‌های سخت تنها به وسیله‌ی او بازگردد، ای آن که تیزی تیغ دشواری‌ها به او در هم شکسته شود.

متن بیانات | گزارش تصویری | سخن‌نگاشت | صوت | فیلم     

بسیج دانشجویی دانشگاه طبری بابل هم ,متعال ,توصیه‌ی ,دعا ,یک ,وَ ,خدای متعال ,از آیه‌ی ,بخشی از ,این دعا ,حوادث گوناگونمنبع

ثبت نام بیست و یکمین دوره عتبات دانشگاهیان - 1398

عید سعید فطر مبارک/میزان فطریه سال 1398

سالروز ارتحال امام

احکام آموزشی - قضای روزه

زمینه را برای روی کار آمدن دولت جوان و حزب‌اللهی فراهم کنید/دیدار جمعی از دانشجویان با رهبر انقلاب-ماه مبارک رمضان 1398

اطلاعیه برگزاری مراسم افطار در دانشگاه طبری

تسلیت بمناسبت درگذشت مرحوم رضا جعفری پالندی

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

تخفیف ویژه فقط برای امروز فرافایل22 طرح توجیهی زمستون نانوایی | تنور سنتی | تنور گلی عسل طبیعی تک عکس مجله تفریحی و سرگرمی عضو کوچکی در راه دیجیتال مارکتینگ فالوور تجهیزات صنعتی